Zenturo ploty

Zenturo ploty jsou dnes velmi oblíbenou náhradou gabionových plotů. Přesněji řečeno, jedná se o jakousi modernizaci gabionů. Zenturo ploty plní funkci estetickou, chrání vaše soukromí i váš majetek. Jedná se o velice moderní provedení plotů. Tento plot je možné vyplnit takřka jakýmkoli materiálem a ploty poskytují také možnost ozdobných pixelů. Zenturo ploty se realizují nad úrovní terénu a nejčastěji se vyplňují kameny, či designově zajímavou variantou – dřevem.

Zenturo ploty Brno

V rámci nabídky Zenturo plotů, které nejčastěji realizujeme v Brně a okolí si můžete vybírat z několika různých možností:

  • Více variant velikostí
  • Mnoho variant výplní plotů.
  • Široká škála barevných variant plotu.

Na stavbu zenturo plotů se přímo specializujeme, naopak stavbu gabionových plotů v našem portfoliu nenajdete. (prosím do nějaké tabulky s větším písmem)

Gabiony

Gabiony byly vynalezeny před více než stoletím, ale dnes se objevují v mnoha infrastrukturních a architektonických projektech. Gabiony jsou udržitelné, zatímco betonové struktury mohou mít vysokou uhlíkovou stopu. Typicky se používají k vytvoření pružných, propustných a monolitických struktur a jsou esteticky příjemné, proto je možné je použít tam, kde není beton povinný. To je důvod, proč gabiony zůstávají použitelné v moderní výstavbě, ačkoliv v našem portfoliu je nenajdete.

Gabiony a jejich výhody

Jaké jsou výhody, které plynou z instalace gabionů? Gabiony poskytují:

  • 1. Udržitelnost – Analýza uhlíkových stop ukazuje, že použití roztoku gabionu může snížit emise CO2 až o 80 % oproti betonového plotu.
  • 2. Krásu na pohled – Kvalitní provedení gabionových plotů s použitím kvalitních materiálů je velmi líbivé na pohled.
  • 3. Přátelský rozpočet – Ačkoli gabiony vypadají luxusně, jejich cena není závratná. Historicky byly náklady za účelem vybudování krásné infrastruktury vysoké. Avšak s postupem technologií došlo k dosažení příznivé ceny.
  • 4. Chytrost a flexibilitu – Kdo říká, že gabiony jsou jen venkovské řešení? Mnoho moderních budov a infrastruktur, které jsou dnes navrženy nebo modernizovány, využívají gabiony k obnovení svého vzhledu a splnění požadavků udržitelnosti. Gabionová řešení představují architektonickou páku, pokud jde o terénní úpravy a urbanismus.

Fotogalerie

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!