Stavba plotu

Stavba plotu

Pokud požadujete odbornou stavbu plotu okolo vašeho domu, zahrady či průmyslového areálu, jste na správném místě. V krátkém čase a s veškerým servisem posoudíme vhodnost vybraného druhu oplocení, poskytneme odborné poradenství a zpracujeme podrobnou položkovou kalkulaci. Stavbu plotu jsme schopni realizovat včetně likvidace původního oplocení a kompletní dodávky materiálu pro nové oplocení.

Funkce plotu

Základní funkcí plotu je ochránit pozemek a oddělit jej od pozemku jiného. Díky široké nabídce lze ploty volit kromě zajištění dostatečného soukromý také jako prvek, který tvoří s domem a zahradou jeden estetický celek. Díky mnohaleté praxi jsme schopni navrhnout ideální řešení v podobě plotu, který bude nejen kvalitně zpracovaný a postavený, ale rovněž budu mít funkci estetickou.

Zajistíme dlouhou živostnost vašeho plotu

Dostatečně hluboké základy sloupků plotu a kvalitně provedená podezdívka (pokud si ji stavba plotu vyžaduje) jsou velmi důležité faktory, které životnost plotu prodlouží. Dostatečně hluboké základy sloupků zajistí odolnost plotu vůči povětrnostním vlivům a kvalitní podezdívka bude minimalizovat zarůstání spodní části plotu trávou.

Vhodně zvolený materiál hraje doslova zásadní roli při zajištění dlouhé živostnosti oplocení. Před provedením stavby plotu vhodný materiál doporučíme, zohledňujeme vždy hlavní funkci, kterou má plot dle majitele splňovat.

V neposlední řadě je důležité důsledné dodržování technických postupů při jednotlivých krocích stavby plotu. Při stavbě používáme profesionální vybavení a především certifikované materiály. Naše práce je vždy odvedena špičkově a klientům garantujeme záruku až 72 měsíců na provedené práce i materiál.

Novela zákona č. 183/2006 Sb., stavební zákon

Rádi bychom Vás informovali, že s novelou stavebního zákona (platná od 1.1.2018) dochází ke zjednodušení procesu výstavby plotu. Stavba plotu již nemusí být ohlašována úřadům a ke stavbě plotu není nutný souhlas sousedů. Zmíněné ulehčení administrativní zátěže ale neplatí pro případy, kdy plot hraničí s veřejným prostranstvím/pozemkem (například chodník) nebo je nižší než 2 metry.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!