Stavba plotu ve svahu

Stavba plotu ve svahu nebo stavba plotu na nerovném terénu obecně se může stát noční můrou nejednoho z nás. Ano, je pravda, že téměř žádný plot nestojí ve stoprocentní rovině, zde to jde ale poměrně jednoduše. Problém nastává ve chvílích, kdy je váš pozemek ve svahu, kdy lze vidět, jak se terén prudce zvedá do kopce. V takových chvílích je téměř nemožné, abychom si plot stavili sami. Pokud ano, bude vás to stát nemalé nervy. Právě proto nabízíme nejen prodej plotů a příslušenství k nim, ale i službu stavby plotu ve svahu či na nerovném terénu na klíč. Kdy uděláme vše potřebné za vás.

Stavba plotu ve svahu – jaký typ plotu zvolit

Na stavbu plotu (oplocení) ve svahu nebo na nerovném ternénu lze využít nejrůznějších materiálů. Ať už jde o drátěné ploty (nejlevnější a nejpoužívanější varianta), kované ploty, ploty se svařovanou sítí nebo i betonové ploty. Fantazii se meze nekladou. Stavba plotu ve svahu nám však brání ve stejných možnostech, jaké máme při stavbě na rovině. Při stavbě ve svahu musíme myslet nejen na svůj vkus a funkčnost plotu, ale i na to, jak se bude námi vybraný typ plotu usazovat do svažitého terénu.

Ve svém okolí si můžete všímat, že lidé volí buď kované ploty, betonové ploty nebo Zenturo ploty. V posledních dvou uvedených se plot nestaví zpravidla tak, aby vypadat „že je ve stejné výšce“ – právě naopak – občas se ploty staví tak, že se jejich výška řídí dle výšky terénu. Vzhledově to může vypadat jako schody.

Avšak nejoblíbenější variantou jsou drátěné ploty.

Jak stavíme drátěné ploty ve svahu či nerovném ternénu?

Jako první si vše pořádně změříme – například si zjistíme celkové rozměry (obvod, výška, apod.) a rozestupy mezi sloupky. Obecně platí, čím větší sklon svahu, tím více je sloupků. Sloupky se staví hlavně tam, kde jsou zdvihy v terénu nejzřetelnější. Sloupky se vkládají do jam obsahujících suchý beton.

Ještě před vytvrdnutím betonu měříme a měříme, aby se nestalo, že budou sloupky stát jen tak. Poté přichází upevnění pletiva, kdy ke sloupkům připevníme nosné dráty, které musí být pořádně vypnuté. K nim se potom přichycuje pletivo – od prvního sloupku až k poslednímu.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!