Stavba drátěného plotu

Drátěné ploty jsou bezesporu nejoblíbenějším druhem oplocení, které bývá využíváno. A to nejen na oplocení domů či zahrad, ale i k oplocení sportovišť nebo firem. Není divu. Drátěné ploty jsou levné, plní svoji funkci a mají i poměrně dlouhou životnost. Na výběr máme i mezi druhy pletiva, kdy si můžeme nechat udělat plot s klasickým pletivem, které je poplastováno nebo se svařovanou sítí, která je pevnější. Jakými vlastnostmi se jednotlivé materiály vyznačují, najdete zde.

Stavba drátěného plotu nemusí být na první pohled nikterak složitá, pokud ale chcete, aby vám váš plot (oplocení) sloužil co nejdéle, jste na správném místě. Naše firma nabízí kromě prodeje samotných plotů i službu stavby plotu na klíč, kdy materiál potřebný ke stavbě dovezeme k vám domů a následně jej i sestavíme. Zde se dozvíte, proč se rozhodnout pro naše služby.

Typy drátěných plotů

Proč jsou drátěné ploty oblíbené, už víte. Ale víte i to, jaký typ drátěného plotu zvolit? V rámci stavby drátěného plotu se specializujeme na:

Pletivové ploty (drátěné ploty)

Jde o nejlevnější variantu drátěného oplocení. Pletivo u těchto plotů je většinou opatřeno pozinkováním či poplastováním, což zabraňuje znehodnocování materiálu vlivem počasí (déšť, sníh, horko). Díky tomu není třeba žádné údržby.

Plotové dílce (Nylofor)

Plotové dílce Nylofor jsou velmi oblíbené díky odlišnému druhu poplastování, což snižuje cenu oplocení bez toho, aby se snížila jeho kvalita a životnost. Jde o oplocení bez nutnosti údržby, které se vyznačuje hlavně svojí nízkonákladovou instalací.

Svařované sítě (Pantanetfamily)

Máte strach, že se vám na vašem pletivu rozmotají očka, že je zvedne pes, který se následně podhrabe k sousedovi; nebo si prostě jen přejete něco pevnějšího? V tom případě vám doporučujeme svařované sítě (Pantanetfamily), které jsou také vytvořeny z drátů, ty jsou ale ve spojích svařeny, což znamená větší pevnost.

Stavba drátěného plotu – Jak probíhá?

Umíte si představit, jak asi může vypadat stavba drátěného plotu? Samozřejmě – vždy záleží hodně na tom, jaké je roční období, jaké je počasí, ale i na tom, v jakém terénu se plot staví. Jen pro představu vám ale přinášíme menší přehled toho, jak taková stavba může probíhat.

Drátěné ploty se skládají ze dvou částí – ze svislých kovových sloupků zabetonovaných do země a mezi nimi napnutého pletiva. (U svařovaného pletiva nám starost s napínáním odpadá).

Poté, co vaši zahradu změříme a zjistíme, jak velké množství materiálu vlastně potřebujeme, můžeme začít s prací. Jako první je vyznačeno umístění budoucí branky (pokud bude přítomna). V místech, kde budou stát sloupky, se vykopou díry. Do nich se nasype suchý beton, do kterého se umístí sloupky. Při práci neustále kontrolujeme to, aby byly všechny sloupky zasazeny ve správné výšce (ve svahu obzvlášť).

Poté, co beton vyzraje, se na sloupky připevní nosný drát. Tyto dráty musí být pořádně vypnuté, aby se plot časem neprověsil. Na sloupky a nosné dráty se poté připevňuje pletivo. A váš plot je hotov!

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!