Zpevnění svahu gabiony

Pro zpevnění svahů slouží gabiony. Gabiony nebo-li gabionové ploty jsou kovové drátěné konstrukce, které jsou opatřeny ochranným povlakem zinku a hliníku. Ve výplních se nejčastěji vyskytuje lomový nebo přírodní kámen. Samotná konstrukce, resp. dráty, ze kterých jsou gabiony tvořeny, jsou vyrobeny z ocelových drátů s povrchovou úpravou, a to zinkem a hliníkem. Jejich životnost se udává v závislosti na agresivitě prostředí na 60-80 let.

Výhody a funkce gabionů

Mezi největší výhody a výhody, které zajímají prakticky každého, patří nižší pořizovací cena ve srovnání s klasickými konstrukcemi. Z praktického hlediska je i důležité, že gabiony nejsou náročné na údržbu (netřeba natírat apod.). Ve většině případu nejsou nutné železobetonové základy. Gabiony tvoří přírodní drenáž, jelikož propouštějí a absorbují energii vody a díky tomu tak snižují tlak na opěrnou stěnu. Jsou nenáchylné na poškození mrazem, jsou pružné a tím tak absorbují drobné propady podlaží. Jsou nenáročné na technologii, takže je lze kdykoliv jednoduše rozšířit o další části. Lze je realizovat i v zimě a za zhoršených podmínek.

Funkce gabionových svahů je především ve zpevnění svahu proti sesuvu, ale samozřejmě dotváří krásný estetický prvek a přírodní vzhled k vašemu domu, ale také jako plot, obložení nebo zvuková bariéra.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!