Vrtaná studna

Cena vodného a stočného prakticky každoročně v závislosti na lokalitě roste. Jak předejít takovému zdražování? V případě vlastního pozemku lze toto úskalí řešit vlastní vrtanou studnou. Druhy studen lze rozdělit podle jejich vrtání na základě podloží, a to na příklepové rotační, šnekové nebo jádrové. Vlastním přívodem pitné vody z vrtané studny získáte do domu čistou vodu bez chemických úprav ve vysoké kvalitě.

Jaký je postup při realizaci vrtané studny

Postup vrtané studny je jednoduchý. V dohodnutý termín se zákazníkem na místo určení dorazí vrtná souprava, kde se zahájí přípravné práce a souprava se dá do vrtání, které zabere obvykle kolem 2 hodin. Po dokončení vrtu se již studna pouze vypláchne, vyvložkuje pažnicemi a provede se atest na pitnou vodu. Nainstaluje se čerpací technika a provede čerpací zkouška. Nakonec se ověří vydatnost vody při čerpání a předá se hotové dílo spolu s předávacím protokolem zákazníkovi.

Uniká teplo z Vašeho objektu?

Unik tepla z objektů značí špatnou izolovanost. V zimě teplo uniká a je zima, naopak v létě špatná izolace značí to, že je uvnitř nesnesitelné horko. Dnešní doba nabízí různé možnosti, jak nechat zateplit objekt. Velmi žádanou je zateplení pomocí foukané izolace s minerální vlnou, a to z důvodu své cenové dostupnosti, vysoké efektivnosti a také rychlé návratnosti investice.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!