Stavíme plot okolo srubového domu na klíč

Není bydlení jako bydlení. Mnoho lidí si vybírá ekologické bydlení, které jim nabízí například sruby. Srubové domy na klíč navíc dnes není jen víkendové bydlení, ale setkáváme se s touto formou bydlení i pro celoroční užívání. Lidé si uvědomují právě význam slova ekologický a chtějí žít v harmonickém a příjemném prostředí. To je také důvod, proč oplocení velice často realizujeme i okolo těchto druhů staveb na klíč.

Dřevo jako stavební materiál

Realizace srubového domu na klíč ale není jednoduchá záležitost, a proto bychom měli určitě na tuto práci zavolat odbornou firmu. Loupaná kulatina je jedním z často používaných materiálů pro stavbu domů i některých plotů. Nezanedbatelné zpracování pomáhá zachovat všechny ochranné vlastnosti stromu, což výrazně zvyšuje jeho životnost. Dřevo je také velmi pevný, hladký materiál, který se snadno zpracovává, má dokonalou a originální strukturu a navíc nádherně voní. Výhodou také je, že dřevo je poměrně dostupný materiál, ekologický materiál. Má nevýznamnou relativní hmotnost, což umožňuje stavět srubové domy na klíč až do tří pater a moderní metody zpracování dřeva činí náklady na výrobu srubu levnější.

Profesionální stavební firma

Pokud uvažujeme o stavbě srubového domu na klíč, určitě bychom se do takového projektu neměli pouštět sami. Nejde o to, že bychom si snad nevěřili, ale naše laické neodborné zkušenosti by mohly spíše stavbě uškodit a to přece nechceme. Trh služeb nabízí opravdu velký výběr firem, které se zabývají nejen stavbou klasického zděného domu, ale i srubových domů skandinávského stylu. Realizace srubu na klíč od profesionálů tak představuje spolehlivost, kvalitu, rychlost provedené práce a především naši spokojenost.

Materiál vhodný pro stavbu srubu

Vhodný materiál pro realizaci se neobejde bez kvalitního projektu a materiálu. Je tedy potřeba se poradit o tom, jak velký dům vlastně chceme mít, z jakého materiálu a podobně. Ke stavbě srubu je vhodné zejména jehličnaté stromy, ale není žádnou výjimkou postavit srub i ze dřeva listnatého stromu.

Smrk
Měkké, dostatečně bílé, zlatožluté dřevo, které časem neztmavne. Je ovšem náchylnější na choroby.

Borovice
Samozřejmě nejběžnější variantou pro stavbu srubů. Materiál je jednoduchý na zpracování, měkký, lehký.

Modřín

Ze všech jehličnanů nejodolnější a trvanlivý strom. Modřínová pryskyřice obsahuje přírodní antiseptikum, takže dobře odolává plísním a vlhkosti. Snad jedinou nevýhodou modřínu, který vám umožní stavět dům po staletí, je jeho vyšší cena.

Cedr

Velmi luxusní dřevo nejen pro stavbu srubu, má zvláštní vůni a neobsahuje tolik pryskyřice. Je velmi měkký a snadno se zpracovává.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!