Sauna přináší uvolnění a můžeme ji mít i doma

Sauna i lázně vznikly v různých formách v různých civilizacích, které jsou na sobě nezávislé. A to není překvapující, protože mají blahodárný účinek na celé tělo, což nám umožňuje předcházet mnoha chorobám. Finská sauna je často označována za jednu z nejpřínosnějších pro naše zdraví. Je také nejrozšířenější a nejoblíbenější.  Ne nadarmo ji chválili i naši předkové, kteří dobře věděli, jak ji využít ku prospěchu. Ovšem sauna dnes není jen obyčejným místem pro ozdravení těla a duše. Je to doslova místo pro společenské setkávání lidí, kteří si mají co říct.

Pozitivní účinky sauny

Sauna aktivuje metabolismus, blahodárně působí na vnitřní orgány a kardiovaskulární systém. Sauna je často doplněna masážemi a aromaterapií s esenciálními oleji. Zvýšení krevního oběhu má pozitivní vliv na přísun kyslíku, což zvyšuje aktivitu centrálního nervového systému. Vysoká teplota v sauně způsobuje pocení a vyplavují se tak toxiny z těla. Výsledkem je zlepšení prokrvení kůže. Příznivý účinek tohoto efektu se projevuje normalizací krevního tlaku. Obecně sauna zbavuje únavy, stresu a také nervového napětí. Sauna povzbuzuje, pomáhá dobíjet baterie a zlepšovat naši náladu. Nesmíme zapomenout a ni na to, že pravidelnou návštěvou sauny můžeme zvýšit obranyschopnost našeho těla a posílit imunitu.

Princip finské sauny

Vlhkost finské sauny je mnohem nižší než u ostatních typů saun a to asi 15%, ale teplota může dosáhnout 120 ° C. To má všeobecný posilovací účinek na tělo i řadu speciálních účinků, které ze sauny činí nepostradatelnou pomoc při léčbě mnoha nemocí. Pobyt v sauně je individuální a záleží na zdravotním stavu člověka. Ve finské sauně můžeme pobývat 10 až 15 minut a poté tělo opláchneme a ochladíme v chladném bazénku nebo pod sprchou. Následuje odpočinek na lehátku, kdy tělo zabalíme do ručníků a vychutnáme si neskutečné ticho okolo. Postup opakujeme.

Domácí sauna

Pokud chceme mít saunu doma jenom pro sebe, má to samozřejmě své výhody. Můžeme ji využít prakticky kdy chceme a nemusíme se o ni s nikým dělit. Nejdříve si ale musíme rozmyslet, jestli budeme chtít mít saunu třeba na své zahradě nebo jako zabudovaný modul uvnitř domu. Na zahradě bude sauna vypadat jako dokonalý dřevěný domeček, který může mít dokonalé vybavení a tvar. Důležitým faktem je v realizaci sauny její izolace, která je velmi důležitá. Pokud bychom tento fakt zanedbali, sauna by ztratila svůj účinek. Sauna můžeme mít ale také doma. Například v suterénu domu může mít sauna dokonalé místo, využijeme každý centimetr a může tak vzniknout dokonalý a originální modul, který se stane dominantou domu a můžeme se tak pochlubit malým domácím wellness.

Jako třetí možnost v případě, že si chceme pořídit saunu, je hotový saunový modul. Na trhu jich najdeme mnoho a liší se pouze velikostí, složením materiálu vnějších stěn i vnitřním vybavením, designem a cenou. Pokud hledáme právě takovou saunu třeba pro náš malý byteček, můžeme se obrátit na odbornou firmu, která nám v tomhle směru poradí nejen s výběrem sauny jako celku, ale také s výběrem materiálu a vybavení. K tomu samozřejmě patří i saunová kamna, dokonalý design a vybavení v podobě osvětlení sauny, lavic na odpočinek a podobně.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!