Odpočinková zóna na zahradě

Oplocení vlastního pozemku má samozřejmě svoje důvody. Jednak si člověk chrání svůj majetek, ale má své území, které mu patří. Navíc odděluje svůj pozemek od ostatních, od sousedů a chrání ho tak i před toulavými zvířaty. Kvalitní plot je tedy určitě krok k bezpečnějšímu domovu. Plot může také oddělovat užitkovou plochu zahrady s tou okrasnou a pokud se majitel rozhodne mít na své zahradě dokonce klidovou zónu, i v tomto případě ji lze oddělit menším designovým plotem.

Saunaproject

Relaxační a klidová zóna pro všechny

Zahrada patří samozřejmě ke každému domu. Pro rodiny s dětmi je zahrada opravdovým rájem, protože pobyt na čerstvém vzduchu je pro malé ratolesti velmi prospěšný. Pro dospělé je zahrada jakýmsi místem, kde mohou nejen odpočívat, ale také zahradničit a věnovat se pěstitelské činnosti. Ale i všechny tyto zóny zahrady je možné od sebe oddělit malým plotem.

Ten, kdo si potrpí na velkou a dokonalou úrodu rajčat, mrkve nebo dýní, si může své úrodné políčko oddělit třeba od zóny klidu, která je určena pro všechny členy rodiny a návštěvy. Pergola, altánek, zahradní bazén nebo také zahradní sauna do této skupiny patří. Oplocení takové zóny je především u bazénů z důvodu bezpečnosti. Každopádně domácí wellness je skvělou možností, jak využít třeba po dlouhá léta nevyužitý prostor. Zahradní sauna v tomto případě představuje možnost, jak upevnit své zdraví a zároveň si odpočinout.

Jak si pořídit zahradní saunu

Každá stavba a to i ta na zahradě, vyžaduje projektovou dokumentaci. V případě sauny jde také o bezpečnost. Zahradní sauna se tak může řadit mezi skvělé řešení pro domácí relaxace a odpočinku. Jde o komfort, ale hlavně mají majitelé své soukromí a nemusejí navštěvovat veřejnou saunu. Design sauny je také čistě jen na požadavcích a preferencích majitelů. Navíc se zde nemusí řešit rozměry a velikost sauny. Zahradní sauna může být také postavena na míru. Odborné firmy nabízejí takové služby, které zahrnují vše od A – Z. Je vhodné se poradit s odborníkem, co vše je k realizaci sauny potřeba, jaké jsou možnosti vytápění sauny a co vše je potřeba pořídit pro ochlazovací místnost, včetně bazénku. Skvělým řešením je také realizace sauny je rovněž možnost její stavba v blízkosti přírodního zdroje vody. Pokud tedy pozemkem protéká potok nebo je v těsné blízkosti jezera, které se dá využít jako ochlazení po horké sauně, má majitel ušetřeny starosti, ale i náklady.

Správná izolace a vhodné vytápění

Každá sauna musí mít dobré a především dostatečné množství izolace. V opačném případě různými průchody uniká teplo a princip sauny by byl prakticky k ničemu. Jako nejvhodnější materiál se používá především čedičová vata, které se také říká kamenná a je nehořlavá. Pak se používá i minerální vata, foukaná pěnová izolace, ale velmi dobré vlastnosti má i PU panely v různých velikostech. Tyto panely jsou v podstatě blízkým příbuzným klasického polystyrenu.

Co se týká vytápění, tak zde má investor možnost výběru. Elektrická kamna představují komfort, jsou jednoduché na ovládání a tím pádem nemá uživatel žádnou práci. Dnes existuje i možnost, kdy lze vytápění ovládat díky dálkovému ovládání, přes chytrý telefon a podobně. Vytápění na dřevo má své kouzlo. Vůně dřeva, pohled do plápolajícího ohně a možnost přidat si na žhavé kameny i bylinkovou esenci má jistě něco do sebe. Udržované teplo vydrží poměrně dlouho a zahradní sauna se tak může stát oázou klidu a relaxace pro všechny.

 

 

 

 

 

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!