Mobilní domy

Pojem mobilní dům není zase tak neznámý. Mají několik zajímavých výhod a nejedná se jen o mobilitu. Takové domy jsou oblíbené zejména v zahraničí a postupně se dostávají i na náš trh. Co lze tedy říci o mobilních domech? Jaké mají výhody a co může od takových domů člověk očekávat?

 

Mobilní domy

Mobilní domy

Mobilní domy se vyrábějí pomocí evropských technologií. To znamená, že jsou použity ekologicky certifikované materiály, všechny podrobnosti jsou zpracovány. Elektrické sítě jsou intalovány v ohnivzdorných kovových trubkách. Vnější část stěn je většinou pokryta materiálem odolným proti vlhkosti. Obecně je tedy takový dům chráněn před korozí, chladem, ohněm a jinými negativními vlivy. Jinak se od klasických zděných staveb tyto mobilní domy nijak neliší. Mají vše, co je k bydlení potřeba, mají také okna, někdy dokonce i francouzská, dveře a dokonce i malou terasu. Vše závisí na velikosti mobilního domu, ale také na požadavcích zákazníka a na jeho finančních možnostech. Jedinou odlišností jsou kola na podvozku. Ta umožňují přemístění domu.

Mají mobilní domy nějaké výhody?

Určitě ano! Není to jen jejich mobilita, která jim propůjčila svůj název, ale v takovém případě není potřeba stavební povolení, které se mnohdy obstarávalo poměrně zdlouhavým způsobem, ale nemusí mít ani betonový základ, jako je tomu u klasických zděných staveb. Ovšem za velkou výhodu lze považovat také to, že v případě stěhování si majitel nemusí zdlouhavě hledat spolehlivou stěhovací společnost, nemusí shánět banánové bedny nebo jiný obalový materiál, protože při stěhování zůstávají všechny věci na svém místě. Takové stěhování na jiné místo může v mnoha případech připomínat šnečka, který si na svých cestách bere s sebou svůj vlastní domeček. Ušetří se čas i finance.

Výhody těchto budov mohou využít například pro mladé rodiny, které nemají bydlení ani pozemek, starší lidé, kteří chtějí žít na svém pozemku v pohodlném domě, ale nemají čas a energii na jeho stavbu. Jeden modul mobilního domu pro ně může být dostačující v dané oblasti, a dále pak také majitelé malých nebo úzkých pozemků.

Mobilní domy jsou kvalitní a nízkoenergetické

V moderním světě, kdy je člověk zvyklý na to, že je obklopen různými domácími spotřebiči, které usnadňují jeho životní podmínky, vyvstává otázka, jak snížit spotřebu energie těchto spotřebičů, optimalizovat jejich práci a zvýšit míru jejich využití. Jednou z těchto metod je výstavba energeticky efektivních domů. I mobilní domy jsou nízkoenergetické. Mají dobrou tepelnou izolaci a nejenže přijímají tepelnou energii ze zdrojů třetích stran, například ze slunce, ale slouží také jako samotný zdroj tepla. K vytvoření energeticky účinného domu je nutné vypracovat projekt, který samozřejmě vypracují odborníci.

Spolehlivá stavební firma je základ

Jistěže je spolehlivost a profesionalita stavebních firem na místě. Zákazník tak má možnost výběru daného modulu mobilního domu, ale firmy nabízejí i odborné poradenství, takže se na spolehlivou firmu může člověk opravdu spolehnout. Cílem je samozřejmě spokojený zákazník a kvalitně odvedená práce.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!