Kvalitní dřevěná podlaha

Máme – li doma starou dřevěnou podlahu z parket, nemusíme ji hned měnit za novou. Můžeme ji také renovovat, neboť parkety představují jednu z nejkvalitnějších podlah vůbec. pokud nám ovšem odborník sdělí, že podlaha je v takovém stavu, že by bylo mnohem lepší ji vyměnit za novou, nemusíme se vzdát představy, že by parkety byly vyměněny třeba za linoleum nebo laminát. Pokládku dřevěných parket má v malíčku každá profesionální firmy, která se pokládáním podlah zabývá.

Než začneme s prací

Jako první bychom si měli uvědomit, zda budeme celou práci dělat sami nebo si na to pozveme profesionální firmu. Je v tom malinký rozdíl. Pokládka podlahy svépomocí nám sice dá nějaký časový prostor, ale tady je třeba vzít v úvahu, že jsou na to potřeba opravdu šikovné ruce a odbornost. V opačném případě by se mohlo stát, že místo kvalitní a krásně vypadající podlahy budeme mít doma tankondrom.

Oproti tomu pomoc profesionálů představuje možná nějaké finance navíc, ale zase si mžeme být jistí, že výsledek určitě bude stát za to. Jejich praktické a hlavně odborné zkušenosti nám přijdou jistě vhod. Navíc disponují i potřebným nářadím a pokud budeme chtít i povrchovou úpravu, i s tímto problémem si dokáže každý odborník poradit.

Dobrá rad nad zlato

Pokud máme doma již starou dřevěnou podlahu a parkety se nám již neblýskají novotou, můžeme je jednoduše zrenovovat. Odborníci, kteří se renovacemi podlah zabývají, nám sdělí,jak bychom měli postupovat. Řešení se najde vždy a pokud podlaha nevykazuje stopy hniloby nebo jiné deformace, můžeme se pustit do renovace.

Mnozí odborníci nám také poradí, jak správně chránit dřevěné parkety před vlhkem, ale také i to, že pro lepší izolaci nebo odolnost právě proti vlhku, je možné položit na podklad také překližku, která nám mimo jiné umožní:

 

  • chránit parkety před možnými deformacemi    
  • zaručují nezbytnou pevnost základního podkladu
  • získat co nejrovnoměrnější základnu
  • zajistit delší životnost skutečných parketových desek
  • zvýšit izolaci podlahy

 

Jak se pokládají parkety

V podstatě je to lepení každého parketového dílku zvlášť na vyrovnaný a hladký povrch. Nerovné podlahy je třeba zarovnat. V opačném případě podlaha nebude mít takový efekt a budeme hodně zklamaní. Parkety bychom měli pokládat od středu místnosti tak, že na každý dřevěný dílec naneseme lepidlo k tomu určené a přiložíme na předem připravený podklad. Obtížná místa, jakým jsou zejména rohy, můžeme klidně řešit jako poslední bod pokládky. jednotlivé dílce mohou tvořit dokonalou mozaiku, kde je fantazie naše kamarádka a můžeme si zde tak trochu vyhrát s vlastní tvořivostí. Parkety lze pokládat do jednotlivých obrazců a ve finále budeme mít dokonalou a kvalitní podlahu, kterou lze samozřejmě ještě nalakovat. Tato povrchová úprava se používá u mnoha dřevěných podlah. Je to úprava, která nám prodlouží životnost parket a snáze také podlaha odolá mechanickému poškození.

 

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!