Krycí plachty na bazén pro vodní radovánky

Krycí plachty na bazén

Zakrytování bazénu je jedna z možností, jak ochránit bazén. Můžeme to udělat několika způsoby, krycí plachta patří mezi ně. Je to rychlé a především levné řešení, jak dobře ochránit bazén před nečistotami. Navíc taková plachta plní mnoho jiných funkcí, je to především bezpečnost, čistota a hospodárnost. Samozřejmě, že si můžeme pořídit i zakrytování bazénu v pevném provedení, ale to je o poznání dražší.

Krycí plachty na bazén a jejich výhody

Bazénové plachty jsou tedy spolehlivým ochranným systémem a za přijatelnou cenu. Jde především o ochranu vody a to za velmi příznivou cenu, což jistě potěší investory. Samozřejmě k tomu potřebujeme ještě různé komponenty, jako jsou napínací gumy, kotvící kolíky, nebo také různě veliká odtoková sítka aj. Velmi moderní a oblíbené jsou také i navijáky, které nám pomáhají při manipulaci s plachtou. Tyto navijáky mohou být nejen na ruční pohon, ale také na elektřinu, tyto modely jsou ovšem dražší.

plachty na bazén

plachty na bazén

Krycí plachty na bazén mohou mít i atypický tvar

Jestliže máme na zahradě bazén, který nemá zrovna standardní tvar, jako je ovál nebo obdélník, nemusíme se bát, že bychom ani na takový bazén v atypickém tvaru nesehnali žádnou plachtu. Profesionální firmy jsou připraveni i na tuto možnost. Pracovník firmy přijede, změří si celý bazén, načrtne si jeho půdorys a za několik dní můžeme očekávat plachtu i na náš bazén.

Krycí plachty na bazén nejen jako ochrana před nečistotami

Máme – li na svém bazénu kvalitní a pevnou plachtu, můžeme se spolehnout na to, že máme i dobrou ochranu před nečistotami. Koho by bavilo každé ráno čistit bazén se sítkem v ruce. Dále ale můžeme očekávat i to, že bazénové plachty mohou plnit funkci také bezpečnostní, protože pokud jso vyztuženy ocelovými lanky nebo jinými výztužemi, plachta může ochránit i před pádem do vody. To se týká hlavně našich domácích mazlíčků a malých dětí. Ovšem určitě bychom hlavně malé děti neměli nechávat bez dozoru.

Dále je možné s krycí plachtou na bazén ušetřit bazénovou chemii, která je potřebná pro hygienu bazénu. Voda se pod plachtou odpařuje pomaleji a tak je i bazénová chemie potřebná méně. Možná si ze školy pamatujeme, že odpařování vody je hlavní příčinou tepelných ztrát. Rychlost odpařování vody tedy určitě závisí na několika faktorech:

  • teplota vody
  • povrchová plocha odpařování
  • teplota a vlhkost vzduchu

Solární plachty jsou také krycí plachty na bazén

Solární plachty se řadí do skupiny krycích plachet, ale malinko se od sebe liší. Je to zejména složením materiálu, protože solární plachty tvoří malé bublinky a chovají se na slunci v podstatě jako lupy. To znamená, že přitahují sluneční paprsky, díky kterým se může voda v bazénu malinko ohřát. Nemůžeme ale očekávat termální lázně jako v Maďrsku. Voda je ohřátá pouze o několik stupňů, ale i to se počítá.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!