Beton se dlouhou dobu používal jen průmyslových budovách nebo obchodních centrech. Tato doba je ale dávno pryč. Díky tomu ho můžeme jako podlahový materiál najít v domech, garážích i na zahradách. Hrozí ale dvě rizika – nekvalitní materiál z nejrůznějších směsí a špatné provedení samotného bloku. Pokud nastanou oba případy, vypadá výsledek dobře opravdu jen krátce.
Vzápětí se totiž přihlásí první praskliny a deformace. Následuje vydrolování či odpadávání celých kusů bloku. Narušením struktury se pak blok rozpadne na několik volnějších kusů. Samotná oprava betonové podlahy nemusí být přitom náročná. Na místě je ale otázka, zda se vyplatí tohle zachraňovat. Obvykle je lepší pustit se do toho znovu a pořádně. Záplatování dalšími přílepy neřeší jádro problému.
Problémem samotného materiálu může být velmi snadno to, že jde o směs různých příměsí, což snižuje jeho životnost i kvalitu. Beton je sice brán jako téměř nesmrtelný, nějakou údržbu ovšem přece jen vyžaduje. Hlavně ale potřebuje kvalitní provedení na počátku. V případě výše zmíněného rozpadu bloků se nemá cenu o opravu vůbec snažit – i cenově je mnohem výhodnější začít nanovo. Někdy se dají z původního betonu použít aspoň slušnější kusy.
Míra opravy betonové podlahy je odvislá od kvality použitého materiálu a samozřejmě úrovně poškození konkrétního bloku. Obojí zjistí při první návštěvě náš pracovník a navrhne další kroky. Každá oprava nebo úprava vyžaduje odlišný přístup a postupy. Obvykle jde o reparační hmoty, které velmi dobře přilnou k hotovému materiálu. Někdy se dá použít lehčí beton. Zásadní roli vždycky hraje čistota podlahy. Používáme průmyslové vysavače, které z povrchu betonu dostanou opravdu všechno.
Pokud jsou na místě dilatační spáry či zabudované vytápění, použijeme lehčí beton. Má lepší vodivost tepla a nezatíží tolik podklad.
Někdy se bez poškození samotného betonu vyskytuje na jeho povrchu betonový prach. Obvykle to způsobuje kombinace přílišného zatížení materiálu a nepříznivých přírodních vlivů. V takových situacích provedeme penetraci povrchu. Když je potřeba vytvoření nové povrchové vrstvy, je to už snadný úkon.
Po jakékoli opravě betonové podlahy nastává ještě broušení betonu. Správná oprava vyžaduje čas a pečlivost, jestli má být opravdu profesionální. Beton pak ale zase dlouhá léta nepotřebuje vlastně žádný zásah. Vnější leštění a broušení obnovuje lesk a zlikviduje i zažranou špínu. Broušení samo o sobě vytváří ovšem matný povrch, takže pokud chcete lesklý beton, je třeba na to naše pracovník upozornit. Proces je díky napojení brusek na vysavače téměř bezprašný.
Kontaktujte nás na telefonu +420 732 653 601 nebo mailu info@udrzbapodlahpraha.cz.