Jak na pokládku dřevěné podlahy v domě

Pokládka dřevěné podlahy vyžaduje v určitých směrech odborníka, ač se to nezdá, jde totiž o  technologicky komplikovaný proces, kdy je potřeba odborných znalostí a potřebné nástroje, bez kterých bychom podlahu jen těžko dokázali položit.

Výhody dřevěných podlah

  • Přirozenost. Dřevo je považováno za „dýchací“ materiál a všechny přírodní složky jsou přírodního původu, na rozdíl od mnoha populárních a moderních materiálů vyráběných synteticky
  • Příznivé vnitřní klima. Dřevo má dokonalou vůni, která připomíná dlouho zapomenuté tradice jejich předků. V pokojích s dřevěnou povrchovou úpravou se děti i dospělí cítí lépe.
  • Bezpečnost. Je samozřejmé, že dřevo nevytváří žádné nečistoty škodlivé pro lidské zdraví. Naopak má relaxační účinek, je příjemné na dotek.
  • Snadná péče. K údržbě dřevěných podlah stačí suché a mokré čištění bez agresivních chemikálií.
  • Vynikající estetický vzhled. Dřevo je tak populární materiál, že dokonce i nepřírodní materiály mají často tendenci být „podobné dřevu“.
  • Dobrá tepelná izolace. Dřevo je již dlouho známé svou schopností udržovat teplo v interiéru, a proto bylo používáno k vytváření struktur.
  • Obnovitelný materiál. Dřevo je také přírodní materiál, ekologický, což znamená obnovitelný.

 

Pokládka dřevěných parket

Parkety patřily ve své době k velmi populárním podlahám. Jejich sláva byla na vrcholu zhruba v 70. letech minulého století, ale dnes se s nimi můžeme setkat také. Mnozí z nás mají takovou dřevěnou podlahu doma, většinou schovanou pod kobercem, ale to je chyba. Jde o velmi kvalitní, pevnou a přírodní podlahu, která nám bude jistě sloužit ještě hodně dlouho pokud se o ni budeme náležitě starat. V případě, že se taková stará podlaha již nedá zrenovovat, můžeme si pořídit podlahu novou. Pokládka nových parket ale vyžaduje odbornost. Proto by bylo nejlepším řešením oslovit odbornou firmu, která nám ve všem poradí.

Jak tedy postupovat

Bez ohledu na to, jak bude pokládka parket probíhat je důležitou podmínkou správná příprava podkladu. Podklad může být v podobě betonové podlahy, ale můžeme mít podklad dřevěný, který je asi nejvhodnější. Zpevnit a vyrovnat ji také můžeme pomocí překližky, která je jako přídavná vrstva zaručují vysokou pevnost dokončené podlahy velmi vhodnou alternativou místo OSB desek. Pokud mluvíme o betonovém  povrchu, ten se musí opatrně vyrovnat samonivelační stěrkou.

Odborná firma

Samozřejmě musíme také myslet na to, že pokládka podlahy a to už jakékoliv, se musí dobře promyslet a vzhledem k tomu, že jde o nejzatíženější část domu, musí být vše v naprostém pořádku. Proto bychom měli určitě povolat na pomoc odbornou firmu, která nám ve všem poradí, zrealizuje a my budeme mít dokonalou podlahu v domě nebo v bytě.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!