Foukaná izolace

Dnešní doba je plná neustálého zdražování, a to jak cen potravin, tak i služeb, což se dotýká i cen energií. V případě špatné izolace a úniku nežádoucího tepla z obytných a jiných prostor to pak platí dvojnásob. Dle statistik uniká nejvíce tepla ze střešních prostor. Zateplit objekt lze několika způsoby, jedním z nejžádanějších v dnešní době je foukaná izolace s pomocí minerální vlny. Jde o oblíbený způsob, a to především pro svou cenovou dostupnost a rychlou dobu návratnosti

Výhody foukané izolace

Výhodou minerální foukané izolace je její tvarová stálost (tzv. nesléhává). Je použito nehořlavého materiálu, což zvyšuje požární bezpečnost objektu. Foukaná izolace nepodléhá působení vnějším vlivům, jako jsou škůdci, plíseň a hniloby. Její realizace je dokončena za velmi krátkou dobu a také s minimálním zásahem do konstrukce a odpadem v místě zateplení, jelikož materiál je na izolované místo nafoukáván z vozidla stojícího venku před objektem.

Vlastní zdroj pitné vody

Další možností jak ušetřit a ulevit rodinnému rozpočtu je využití pozemku a na něm si zařídit vlastní vrtanou studnu. Ceny vodného a stočného také téměř s pravidelností každoročně rostou. Samozřejmě je to závislé na lokalitě. Nicméně vlastním přívodem pitné vody získáte pro svou rodinu kvalitní pitnou vodu, čistou a bez jakýchkoliv chemických úprav. Vrtaná studna je tak ideálním řešením a cestou k úspoře v rodinném rozpočtu.

 

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!