Automatický zavlažovací systém – ideální závlaha pro vaše rostlin

Automatický zavlažovací systém bude pečovat o ideální závlahu vašich rostlin, bude šetřit vodou a poskytne vám více času k relaxaci na vaší zahradě. Vaše zahrada stále potřebuje vodu, pokud soustavně neprší a třeba nejste doma nebo jste unaveni. Posadíte se, uvolníte se a automatický zavlažovací systém necháte fungovat tak, jak umí. Zavlažování může být velmi snadné, automatické systémy jsou uzpůsobeny pro každou potřebu, jak pro kropení trávníků a přesné zalévání květinových záhonů co do množství i času zálivky, živých plotů i květináčů na balkóně nebo terase. Vše se děje automaticky, když to bude potřeba. Prostřednictvím vícekanálového řízení systém umožní, aby každá samostatná oblast zahrady byla správně zalévána podle svých specifik.

 

Správná závlaha

Kapková závlaha – výhody a nevýhody

Výhody a nevýhody automatické závlahy jsou hlavně ve snížení pracnosti se zaléváním zejména větších zahrad. Stará-li se o vaši zahradu profesionální zahradník, tak tímto systémem zalévání nutně dojde k úspoře mzdových nákladů. V případě, že pečujete o zahradu sami, volný čas můžete věnovat relaxaci se svou rodinou. Kapková závlaha je přesnější a nedochází k nadbytečnému zalévání, což vede k nižším nákladům na vodné a nedochází k nechtěnému vyplavování živin z půdy. Nevýhodou jsou vstupní investiční náklady, které se časem však z rentabilní.

Zavlažování zahrady

Většina rostlin i suchomilné občas potřebují zalít. Zavlažování zahrady se odvíjí od různých postulátů, jež stanoví charakter vaší zahrady. Jaké rostliny na ní vegetují, jde-li o zahradu okrasnou s trávníkem nebo užitkovou se zeleninou a stromy, Jaké je klima, průměrné srážky, orientace zahrady a její náklon a svahovitost. Velkou roli hraje složení půdy, zda je těžká, jílovitá nebo písčitá. Správné posouzení a vyhodnocení těchto nutných podmínek vás dovede ke správnému cíli- správně zavlažované zahrady.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!