Oplocení domu

Oplocení domu je věc, kterou bychom neměli podceňovat. Dům bez plotu vypadá nedokončeně, nechráněně a co se týče vzhledové stránky, ta taky mírně pokulhává. Ano, mnoho z nás si zajede do obchodu, koupí obyčejné pletivo a plot si postaví provizorně sám. To ale není zrovna nejvhodnější volba. Správně vybrané oplocení domu bude vypadat nejen upraveně, ale získáte tak i několik vítaných funkcí, mezi něž patří například větší soukromí (každý známe někoho, kdo se rád dívá sousedům do zahrady) před kolemjdoucími nebo třeba částečná protihluková stěna, jež se hodí hlavně v místech u rušných ulic. Ale jaké oplocení domu si zvolit? Zde vám přinášíme nejčastěji volené varianty.

Více o jednotlivých pletivech najdete sekci nabídka oplocení.

Na co si dát při výběru oplocení pozor

Ještě před tím, než vám představíme oblíbené způsoby oplocení domu, bychom vám rádi řekli o tom, na co si dát při výběru vhodného plotu pozor. Jako první bychom měli sledovat parametry jednotlivých plotů. Dále také průměr drátů (máte-li drátěný plot), povrchové zpracování (poplastování či protikorozní vrstva), ale i lhůtu dodání či to, kolik vás bude plot stát.
Nesmíme však zapomínat ani na to, že ne každý druh oplocení domu se hodí kamkoliv.

Pokud při výběru toho pravého oplocení domu pro vás stále tápete, nemusíte se bát zeptat se nás, náš tým vám rád poradí.

Oblíbené způsoby oplocení domu

Základní funkcí plotu je ochránit pozemek a oddělit jej od pozemku jiného. Díky široké nabídce lze ploty volit kromě zajištění dostatečného soukromý také jako prvek, který tvoří s domem a zahradou jeden estetický celek. Díky mnohaleté praxi jsme schopni navrhnout ideální řešení v podobě plotu, který bude nejen kvalitně zpracovaný a postavený, ale rovněž budu mít funkci estetickou.

1 Poplastované pletivo

Poplastované pletivo je velmi oblíbeným způsobem oplocení domu. Tento druh pletiv se hodí hlavně do míst, kde chceme oplotit zahradu nebo oddělit svůj pozemek od sousedů. Výhodou poplastovaných pletiv je nejen velmi příznivá cena a snadná montáž, ale i jeho funkčnost. Pletivo je odolné vůči nepříznivému UV záření, mrazu a je známé pro svoji dlouhou životnost.

Někomu se nemusí líbit fakt, že jde o oplocení domu, skrze které lze vidět. To lze ale velmi snadno vyřešit. Ať už výsadbou živého plotu hned vedle pletiva, nebo připevněním neprůhledného materiálu na plot - například rákosovou rohoží, apod. Největší výhoda však spočívá v tom, že jde o bezúdržbové ploty.

Poplastované pletivo

2 Svařované pletivo

Velmi oblíbeným způsobem oplocení domu jsou i svařovaná pletiva či plotové panely. Svařovaná pletiva se skládají z kvalitní svařované sítě, která tak odolává větší zátěži než klasické poplastované pletivo. Výhodou je i to, že se dráty v plotě nezačnou postupně rozplétat. Životnost takovéhoto pletiva je prodlužována díky horizontálně kladenému drátu, který tak rychleji odvádí vodu z pletiva ven. Využíváme zde například Pantanet.

Svařované pletivo

3 Plotové panely

Za ještě elegantnější lze považovat plotové panely, které jsou ještě pevnější než svařované pletivo. Své využití mají hlavně na zahradách, u firem, kolem sportovních hal nebo bytových domů. Jde o velmi minimalistickou, čistou a jednoduše vypadající záležitost, která se hodí téměř kamkoliv. Zde je využívaných například Nylofort plotových panelů, ale výjimkou nejsou ani Zenturo ploty, které jsou funkční náhradou Gabionu.

Plotové panely

4 Betonové ploty

Betonové ploty mají jednu velkou výhodu - skryjí vás před pohledy nenechavých sousedů či zvědavých kolemjdoucích. Tyto ploty jsou stavěny z neprůhledných betonových desek, které mohou sahat až do výšky 2,5 metrů. Na výběr je více materiálů, dekorů, ale i samotných barev - fantazii klientů se meze nekladou.

Betonové ploty

5 Dřevěné ploty

Dřevěné ploty jsou klasika. Krásný dřevěný plot kolem rodinného domu a před domem ještě půvabně vypadající předzahrádka, v níž jsou okrasné záhony. A i vy můžete mít takový hezký dřevěný plot. A to nejen kolem domu, ale třeba i chalupy. Dřevěné ploty jsou výjimečné nejen díky svému příjemnému vzhledu, ale i díky své funkčnosti. Podle toho, jak blízko budou prkna od sebe, můžete ovlivňovat to, jak moc budou funkční i jako ochrana před větrem, nebo jak moc vás bude chránit pred zraky
kolemjdoucích. Dřevo bývá ošetřeno, aby se zabránilo jeho znehodnocení vlivem deště, sněhu, apod. Prkna se vyrábí z různých druhů dřeva, proto je jisté, že si vybere každý.

Dřevěné ploty

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!