Zenturo nejsou jen ploty, mají opravdu rozmanité využití

Zenturo ploty jsou v dnešní době velmi oblíbené. Ještě jste o nich neslyšeli? Možná je jen znáte pod jiným názvem. Zenturo ploty jsou totiž náhradou Gabionů, které byly vynalezeny již před více než stoletím. Přesněji řečeno jsou zenturo ploty jen zmodernizované Gabiony. Zenturo ploty jsou velmi estetické a přitom dokáží chránit vaše soukromí a samozřejmě také majetek. Zenturo ploty lze vyplnit téměř jakýmkoliv materiálem, nejčastěji se však vyplňují kameny, případně dřevem.

HK ploty

Co do Gabionů? Aneb čím naplnit Zenturo ploty?

Nejčastěji se do Zenturo plotů používají kameny. Ne každý kámen je však vhodný. Je důležité vybrat takové kameny, které zaručí, že vlivem povětrnostních podmínek nedojde ke změně jejich struktury. Vhodný je tedy lomový kámen, který by měl vydržet minimálně 15 let. Základní poučkou je, že vybraný kámen nesmí být štěpivý. Měl by být nenasákavý a tvrdý.

 

Důležité je samozřejmě vybrat také vhodnou velikost tak, aby z ok plotu kameny nevypadávaly. Kámen by měl být vždy 1,5 až 3 krát větší než je oko sítě. Nejčastěji se tak používají takzvané frakce 32 – 63 nebo 63 – 125 . Pokud vám toto označení nic neříká, nezoufejte. V lomu bude obsluha stoprocentně vědět, co poptáváte.

 

A jaké kameny se tedy hodí? Vhodná je rula, žula nebo čedič. Využít můžete také granit, diorit, břidlici nebo lasturnatý vápenec. Můžete vybrat jen jeden druh nebo vytvořit kontrast a v oplocení vytvořit zajímavé mozaiky a vzory.

 

Kromě kamenů se jako výplň používá také hlína s geotextilií na pohledových stranách. Následně můžete Zenturo plot osázet květinami. Ty ho ozvláštní a také zjemní. Líbí se vám tento nápad, ale plot je již plný kamenů? Nezoufejte. Zeleň můžete bez problémů zakomponovat dodatečně pomocí zavěšení truhlíků. Další možností je vysadit popínavé rostliny u pat gabionu. Vždy myslete na to, že rostliny musí mít odolný kořenový systém a také schopnost odolat rozmarům počasí. K Zenturo oplocení se hodí také mechy, nízké okrasné traviny nebo skalničky.

 

Ze Zenturo plotů lze udělat opravdu nevšední věci

Zenturo ploty jsou opravdu univerzální. Jejich použití je v poslední době opravdu rozmanité. Kromě toho, že je lze použít jako oplocení, část pergoly nebo dekorativní stěnu na zahradě, je možné z nich dokonce postavit dům. Právě Zenturo ploty mohou být základním konstrukčním prvkem domů, které chtějí splynout s prostředím.

 

Stejně tak lze Zenturo dílce použít jako základ pro zahradní nábytek. Hodí se například jako netradiční lavičky či stůl nebo z nich lze vytvořit prostor pro popelnice, případně zahradní nářadí. Skvěle vypadají také jako vyvýšené záhony nebo netradiční květináče. Zenturo dílce jsou využívané také ke stavbě pergol.

 

Své využití však najdou také v interiéru moderního domu. Také uvnitř totiž mohou Zenturo dílce tvořit zajímavé předěly jednotlivých místností nebo sloužit právě jako květináče.

 

Výhody Zenturo oplocení

 

Univerzálnost – Panely Zenturo můžete pochopitelně využít jako oplocení, které vám poskytne soukromí. Kromě toho je však lze využít i jinak. A to nejen v exteriéru, ale tké v interiéru.

 

Kvalita – Panely jsou vyrobené ze svařovaných pozinkovaných drátů, které jsou potažené polysterem s vysokou přilnavostí. Samozřejmostí je tak kvalita a dlouhá životnost.

 

Lehká instalace – Panely Zenturo můžete instalovat pomocí standardního sloupkového systému.

 

Inovativní design – Zahradní panely Zenturo jsou atraktivní díky kombinaci různě velkých ok a dvojitých střídajících se vodorovných drátů. Díky použití různých přírodních materiálů jako výplně jsou navíc panely velmi líbivé na pohled.

 

Udržitelnost – Analýza uhlíkových stop prozrazuje že použití Zenturo oplocení může snížit emise až o 80 % proti betonovému plotu.

 

Nízká cena – Ačkoliv jde o velmi luxusně vypadající oplocení, cena Zenturo dílců není nikterak vysoká.

 

 

 

 

 

 

 

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!