Vybíráme správný plot

Přemýšlíte, že postavíte nový plot, ale stále nevíte, který vybrat právě pro vaši zahradu? Existuje celá řada oplocení. Pomůžeme vám zorientovat se v těch nejpoužívanějších.

Nejlevnější ploty

Při výběru oplocení často klademe důraz na celkovou cenu. Nejdostupnější a nejlevnější variantou je pletivo, instalované na kovové sloupky. Pletivové ploty vynikají oproti jiným materiálům také díky rychlé a snadné výstavbě! Tento typ plotu se nejčastěji používá kolem zahrad nebo pozemků, kde nemusíme řešit pohledy kolemjdoucích. Pletivo je ošetřeno pozinkovanou nebo plastovou úpravou, zajišťující dlouhou životnost a minimální údržbu.

Estetické ploty

U starších vil nebo honosných rezidencí jsou často k vidění kované ploty. Tento druh oplocení si získává celou řadu příznivců. Nejen že vypadá velmi luxusně. Je také dobrý na údržbu, disponuje dlouhou životností a je skvělým doplňkem ke každému klasickému domu. Kované ploty jsou nejčastěji opatřeny žárovým zinkováním, zaručující dlouhou životnost a to více jak padesát let.

Dřevěné ploty

Zvláště na venkově jsou velmi oblíbené dřevěné ploty z vodorovných latí, připevněných na dřevěných, ocelových, kamenných či betonových sloupcích. Dřevěné ploty dodají každému domu i zahradě příjemný domácí pocit. Nevýhodou je však častá údržba a nízká životnost.

Betonové ploty

Moderní rezidence sázejí často na minimalismus. Zde se hodí betonové ploty, které se těší stále větší oblibě. Kromě dlouhé životnosti se můžeme těšit také z rychlé výstavby. Stavbu betonového plotu doporučujeme přenechat odborníkům, kteří vypočítají přesný počet panelových desek se zabudovanými betonovými sloupky a zajistí správný základ pro betonový plot.

Zenturo ploty

Zenturo ploty představují levnější variantu gabionových plotů. Výstavba Zenturo plotů je velmi jednoduchá. Do předem objednaných panelů, umisťujících se na připravený podklad, se používá jako výplň přírodní kámen, betonová drť, keramika, popínavé rostliny, keře i thuje. Zenturo ploty se navíc dobře kombinují například se dřevem nebo pletivem, zajišťující optimální rozvržení zahrady na klidovou zónu, herní zónu a místo pro parkovací stání vašeho auta.

Moderní kombinace

Velmi módní záležitostí je použití kombinace nejrůznějších stavebních materiálů. Tak získáte vzhledově krásný a vzdušný plot, který na předem určených místech zachová soukromí před zvědavými zraky kolemjdoucích a na jiných místech nabídne vzdušnost a prostor pro výsadbu rostlin či keřů.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!