Správná péče o dřevěný plot prodlouží jeho životnost

Dřevěné ploty jsou oblíbená klasika, na kterou nedáme dopustit navzdory tomu, že je v dnešní době k dostání mnoho dalších materiálů. Správná péče o dřevěný plot by měla být samozřejmostí, pokud chcete, aby vám oplocení okolo pozemku vydrželo co možná nejdéle a zachovalo si pěkný vzhled.

Dřevěný plot bez ochrany nevydrží

Máte-li kolem svého domu, chaty, chalupy nebo třeba jen pozemku v zahrádkářské kolonii dřevěný plot, měli byste se mu pravidelně věnovat. Pamatujte, že dřevěný plot bez ochrany dlouho nevydrží a brzy začne ztrácet nejen na životnosti, ale také na kráse.

Správná péče o dřevěný plot je proto základ. Co ale obnáší, na co nesmíte zapomínat a jak se o plot starat, aby vydržel roky?

HK ploty

Kvalitní nátěr odradí roztoče i plísně

Ať už máte okolo svého pozemku plot, který již něco pamatuje, nebo jste si nechali postavit nový plot teprve před nedávnem, v každém případě je na místě myslet na kvalitní základní nátěr. Ten slouží jako ochrana proti plísním, roztočům a také váš plot ochrání před vlivem počasí.

Nátěr je poté vhodné renovovat co každého dva a půl roku. Je-li plot nový, je nejdříve potřeba nechat ho dobře vyschnout. Teprve poté pojme nový nátěr.

Nezapomínejte na impregnaci

Dřevo je materiál, který neustále pracuje. Myslet byste proto měli i na jeho impregnaci. Kdekdo na ni pohlíží jako na něco zbytečného, my naopak radíme impregnaci nepodceňovat. Váš plot se po aplikaci kvalitní impregnace stane stejnoměrně nasákavým, nátěr bude celistvý a méně náchylný k poškození.

Impregnace zároveň chrání proto různým nemocem – dřevo může podlehnout dřevokaznému hmyzu i jiným chorobám. Je proto na místě jej chránit a být o krok napřed.

A co dál?

Záleží pak už jen na vás, jaký další postup zvolíte. Kdo chce podtrhnout přirozenou krásu dřeva, ten vsadí na lazurovací lak. Ten zachová přirozený barevný odstín. Transparentní nátěr ochrání dřevo před přírodními vlivy, a to jak před větrem, tak i před deštěm či před UV paprsky.

Toužíte-li po výraznějším vzhledu, pak sáhněte po krycím nátěru. Ten už obsahuje pigmenty, které dřevo zbarví přesně tak, jak si přejete.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!