Proč mít kolem svého pozemku plot?

Je povinnost mít okolo pozemku plot? I když byste teď možná namítli, že je přece samozřejmost, aby si majitel pozemku oplotil to, co mu patří, ne vždy je kolem domu či zahrady obehnaná ochrana v podobě plotu. Proč byste oplocení neměli podceňovat?

Zákaz vstupu psům

Nemusíte mít hned svého chlupatého mazlíčka, abyste při troše nepozornosti měli to „štěstí“ a šlápli do něčeho, do čeho šlápnout nechcete. Bohatě stačí, když se na vaši zahradu zatoulá nějaký cizí pes, který si právě trávu před vaším domem vybere pro svoji potřebu. Pokud ale budete mít okolo svého pozemku plot, podobná nepříjemná překvapení řešit nebudete. Za plot se pes nedostane a nehrozí tak, že by se k vám chodili venčit potulní psi.

Nemluvě o tom, že ne vždy musíte natrefit na psa, který je přátelský a kontakt s nějakým nerudným psiskem může být nejen nepříjemný, ale i nebezpečný.

HK ploty

Ochrana před zloději

Je sice pravda, že plot může být ta úplně poslední věc, která by mohla potencionálního zloděje zastavit před vstupem na váš pozemek, ale zároveň platí, že tam, kde je oplocení, si troufne podstatně méně delikventů. Už jen vidina plotu okolo pozemku je totiž jakási obrana, která dotyčného v mnoha případech odradí, protože je to přeci jen překážka navíc, která by ho mohla zdržet, nebo dokonce prozradit.

Plotem dáváte najevo, že tady je to vaše a že si hlídáte, co vám patří. Není to sice 100% ochrana před návštěvou nezvaného hosta, ale stále je zde alespoň o pár procent menší šance, že se k vám někdo rozhodne podívat.

Bezpečí pro děti

Pokud máte malé děti, mělo by být oplocení pozemku okolo domu nutností. Zvláště tehdy, pokud chcete, aby si děti venku hrály. Tehdy je plot ochrana před tím, aby zašly tam, kde nemají co dělat. Oplocení by mělo být zajištěné, zejména pak branka, aby se zvídavým ratolestem nepodařilo branku otevřít a vydat se na výlet bez doprovodu rodičů.

 

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!