Podle čeho poznáte, že si plot zaslouží renovaci?

Plot je to první, co vidí každý kolemjdoucí i návštěva, kterou si pozvete domů. Jak poznáte, že zoufale volá po renovaci? Nikdo přece nechce, aby mu plot okolo domu dělal ostudu.

Po barvě ani památka

Že je čas na renovaci kolikrát poznáte pouhým pohledem. Například tehdy, kdy nebude na plotě ani památky po starém nátěru. A je úplně jedno, jestli jste ho natřeli před pěti lety nebo teprve před rokem. Někdy totiž stačí sáhnout po nepříliš kvalitní barvě, která prostě nevydrží.

Prohlédněte si plot, který lemuje váš pozemek. Je krásně natřený? Každá plaňka se může chlubit dokonalým nátěrem? Odpovídáte-li na tyhle otázky ne, nebo jen smutně kroutíte hlavou, pak už máte jasno. Váš plot žadoní o renovaci.

HK Ploty

Šrouby a hřebíky nedrží na svém místě

Další ukazatel, že byste si měli naplánovat zrenovování plotu okolo domu, je i špatný stav šroubů a hřebíků. Čas do času byste se kolem plotu měli projít a podívat se, jestli vše drží na svém místě. Můžete totiž narazit na povolené šrouby, povytažené hřebíky a vždy je lepší začít problém řešit včas, nežli se k pár šroubům přidá i zbytek a plot vám jednoho krásného dne spadne. Chcete to riskovat?

Plaňky jsou poškozené

Většina lidí, navzdory celé řadě modernějších variant, dává přednost klasice v podobě dřevěného plotu. U toho se může stát, že dojde k poškození planěk. Proto kontrolujte, jak na tom váš plot je. Poškozené plaňky vyměňte za nové. Pokud zjistíte, že jich je ve špatné kondici více, zvažte, jestli nebude jednodušší oslovit specializovanou firmu a investovat do úplně nového plotu.

 

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!