Ploty a oplocení

Pokud jste se rozhodli udělat nový plot nebo rekonstruovat ten původní, je velmi nutné si ujasnit, jakou funkci od toho očekáváte. V první řadě je třeba vyznačit hranice vašeho pozemku, aby nedošlo k sousedským sporům ohledně umístění plotu, ty jsou jako nejběžnějším problémem v dnešní době. Plot může mít hlavně estetickou záležitost, zejména k tomu, aby jednotně ladil k rodinnému domu nebo chalupě při pohledu z ulice. Plot může dělit rodinné domy, například k rozdělení okrasné zahrady a užitkové zahrady, většinou pro ochranu před domácími mazlíčky. Pečlivě pouvažujte, zda má pouze dělit vaše území, pozemek nebo také zajistit soukromí a bezpečí pro vaše děti a domácí mazlíčky.

HK ploty

Pletivové ploty

Pletivový plot je základním typem oplocení a je nejlepší a nejžádanější variantou, pokud máte velkého psa nebo malé děti. Oplocení je prakticky absolutně bezúdržbové, velmi trvanlivé a cenově dostupné pro všechny.

Kovové ploty

Jedná se o robustní svařované oplocení, které se vyrábí z pevného a hrubého ocelového materiálu. Každý, kdo tento plot vlastní ví, že je pro tento plot značkou pevnost, a pokud jsou vytvořeny nahoře se špičatými hroty, poskytují i určitou dávku ochrany před zloději a nezvanými hosty. Drátěné a kovové ploty jsou vhodnou podporou pro popínavé a plazivé květiny a keře, chcete-li si svou zahradu oplotit zelenou nádhernou, pak vybírejte z tohoto typu plotů.

Živé ploty

Ploty z okrasných keřů a dřevin jsou sice velmi krásné na pohled, ovšem neplní tu dostatečnou bezpečnost, která by měla být součástí každého rodinného domu či pozemku. Pro živý plot se hodí vybrat rostliny listnaté, jehličnaté, kvetoucí nebo popínavé. Jsou vhodné téměř do každého prostředí, ale spíše jsou vhodné pro zastínění kolem bazénu nebo rozdělení pozemku mezi vámi a sousedy, kteří vám třeba lezou na nervy a očumují vás.

Dřevěné ploty

Dřevěné ploty mají svou přirozenou krásu, jednoduchost a působí podle nátěru velmi decentně. Nejoblíbenější je tento typ oplocení, zejména z důvodů neomezených možností tvarování a povrchových úprav, a nejen to je výhodou i jejich cenová dostupnost je dalším plusem proč si vybrat dřevěné oplocení. Nevýhodou těchto plotů je jejich nízká životnost a nutnost dřevěný plot udržovat, tedy natírat nebo lakovat, jedině tak docílíte dlouhotrvající životnosti.

Kované ploty

Jako velmi atraktivní řešení v dnešní době jsou kované ploty, které se mohou instalovat téměř všude. Jejich využití najdete u modernějších i starších budov, kde existuje spousta designových řešení, jak docílit jednotnosti kovaného plotu s pozemkem. Při výběru kovaného plotu dbejte na materiál.

Nevíte si rady, který plot nebo oplocení bude dobrou volbou pro váš pozemek? Nechte si poradit od odborníků a práci nechte čistě na nich. S pomocí profesionálů si můžete nechat oplotit opravdu cokoliv. Ať už si vyberete betonový, dřevěný či kovový plot pro nás není nic neznámé, a naše zkušenosti s oplocením vám zaručí dlouhotrvající životnost vámi vybraného plotu.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!