Plastový plot levná varianta s dlouhou životností

V České republice není mnoho oblastí, kde najdete neoplocené pozemky. Většina z nás si ráda střeží své soukromí i svůj majetek. Plot nás chrání nejen před zloději, ale také před zvědavými pohledy. Plot na zahradu bývá ze dřeva, případně se využívá kovové pletivo.

V současné době je však také možnost svůj pozemek oplotit plastovým plotem. Určitě vás potěší, že tato varianta s sebou nenese nutnost údržby. Plastový plot totiž obvykle není nutné pravidelně natírat, tak jako dřevěné oplocení. Jeho další nespornou výhodou je nízká pořizovací cena. A možná vás potěší také velký výběr barev.

 

Levná varianta, která vydrží

Plastové ploty se velmi často vyrábí z recyklovaného plastu. Jde o nejlevnější a nejoblíbenější variantu plastového plotu vůbec. Druhou možností je využít duté plotovky, případně zvolit dřevoplast. Poměr dřeva a plastu je v tom případě obvykle půl na půl. Pokud však lidé volí plast, obvykle si vyberou recyklovaný materiál. Touto volnou ušetříte nejen svou peněženku, ale také životní prostředí.

 

Určitě vás také potěší, že plastové ploty jsou tak dokonalé, že je na první pohled nelze rozeznat od dřevěného plotu. A navíc mají také dlouhou životnost. Plastový plot vydrží až několik desítek let. Recyklovaný plast je totiž odolný vůči povětrnostním podmínkám. Nebojte se slunce, sněhu ani deště. Barva vašeho plastového oplocení se jen tak nezmění. Navíc se barva neodlupuje. A co víc? Plastový plot je nehořlavý!

 

Pokud žijete u frekventované silnice, jistě oceníte, že jsou plastové ploty odolné také vůči soli. Nemusíte se tedy obávat zimního období. Maximálně bude plot zašpiněný, ale na jaře ho stačí jen umýt vodou.

HK ploty

Montáž plastového plotu

Určitě vás potěší, že montáž plotových dílců z recyklovaného plastu je jednoduchá. Na počátku je třeba říci, že profily můžete jednoduše řezat, stejně jako třeba dřevo. Celkovou úpravu zvládnete klasickými nástroji. Myslete však na to, že je nutné použít nekorodující spojující prvky i plotové sloupky. Ideální jsou kovové prvky z žárově zinkované oceli. Pokud chcete, aby nic nerušilo vzhled plotu, vyberte si materiál s povrchovou úpravou v barvě plotovek. Otvory na šrouby je vhodné vrtat do tvaru elipsy. Šrouby pak dotahujte jen lehce. Plast je měkký materiál a nadměrným utahováním by se plotovky mohly poškodit.

Kdy mohu použít plastové prvky

Máte v plánu postavit jen malý plot? Pak můžete vsadit jen a pouze na plast. Tedy včetně všech vodorovných prvků i nosných sloupků. Vždy však myslete na to, aby nepodepřená část plotového pole byla opravdu krátká.

Slyšeli jste o plastovém pletivu?

Stejně tak jako plastové laťky, které na první pohled vypadají jako dřevo, si můžete pořídit i plastové pletivo. Má podobné vlastnosti jako laťkový plastový plot. Plastové pletivo nehnije, nekoroduje a nepotřebuje žádnou údržbu. Plastové pletivo není třeba natírat.

Nejste si jisti výběrem?

I přes všechny výhody vás nepřesvědčilo, že by byl plastový plot pro vás to pravé? Pak si jistě vyberete z jiných možností. Můžete pochopitelně zvolit dřevěný plot nebo pořídit moderní svařované pletivo na plot. Oblíbené jsou také ploty z kovu. Dražší, ale velmi vkusnou variantou jsou pak gabionové ploty. Kombinují pletivo s kamenem a mnohdy i rostlinami.

 

Při výběru nikdy nezapomeňte na to, že by oplocení vašeho pozemku mělo korespondovat se vzhledem zahrady a domu. Myslete na to, že výběr oplocení není rozhodnutí na rok, ale na několik dlouhých let. Proto jednotlivé varianty zvažujte opravdu pečlivě. Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte se zeptat.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!