Plastový nebo dřevěný plot?

Pokud plánujete realizaci nového plotu, budete s největší pravděpodobností postaveni před otázku, jestli dát přednost klasice v podobě dřeva, nebo se vydat cestou modernějšího plastu. Dilema, zda zvolit plastový nebo dřevěný plot, řeší mnoho lidí nejen z hlediska vzhledu, ale také, co se týče údržby nebo finanční investice.

Dřevěný plot je prostě klasika

Také vám v hlavě pořád dokola vyskakuje obrázek rodinného domu typickým plaňkovým plotem? A když je ten plot ke všemu ještě bílý, je to skutečná klasika. Je pravda, že mnoho lidí nedá na dřevěné ploty dopustit. Někteří si dokonce kolem svého pozemku neumí představit nic jiného, nežli bytelné dřevěné plaňky. V posledních letech ale dřevěnému plotu konkuruje plot plastový.

HK Ploty

Dřevěný plot je krásný, ale náročný na údržbu

Dřevěné ploty jsou klasika, na kterou se rádi spoléháme, která vypadá dobře a která neurazí. Má ale i své stinné stránky, mezi které patří například náročnost na údržbu. Dřevěnému plotu se zkrátka musíte pravidelně věnovat, aby vydržel co možná nejdéle krásný jako nový. Každé dva až tři roky je potřeba plot rozebrat a jednotlivé plaňky ohoblovat, znovu opatřit nátěrem a plod zase složit. Pokud jste nadšený kutil, možná vás taková představa láká. Co ale dělat v případě, kdy hledáte bezúdržbovou variantu?

Plastové ploty přináší nejednu výhodu

V posledních letech můžeme kolem rodinných domů stále častěji vídávat plastové ploty. Jejich obrovskou předností je skutečnost, že často vypadají k nerozeznání od dřevěných plotů. Plastový plot dokáže věrně imitovat dřevo, což oceníte v případě, kdy vás sice láká dekor dřeva, ale zároveň víte, že se o plot nechcete starat.

Dejte si pozor na kvalitu

Možná vás zajímá, jak realizace nového plotu vychází cenově, když porovnáte dřevěnou a plastovou variantu. Můžete se setkat plastovým plotem dostupným za extrémně nízkou cenu. Tehdy ale zpozorněte a ujistěte se, že je plot opravdu pevný a odolný, vyrobený z tvrzeného PVC. U nejlevnějších plotů se velmi často jedná o jiný typ plastu, který se ani zdaleka nemůže pyšnit takovými vlastnostmi.

Plastové ploty s sebou přináší celou řadu výhod. Záleží ale ve finále jen na vás, pro kterou variantu se rozhodnete. Dřevěné plot je krásný, budete se mu ale muset věnovat. Plastový dokáže věrně imitovat dřevo a jeho bezúdržbovost zamilujete.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!