Jaký plot se hodí pro vaši firmu

Oplocení domácnosti a oplocení firemního objektu je v mnoha ohledech stejné, v některých se však liší. Plot okolo průmyslového objektu by měl být především ochranným prvkem. Bezpečnost je tu na prvním místě. Důležité je, aby se do objektu nikdo nedostal v době, kdy je opuštěný. Pochopitelně si můžete najmout hlídací službu nebo nakoupit kamery. Vždy však bude základem pevný plot, který nelze jen tak jednoduše přelézt.

 

Často se používají svařované sítě

Jsou dostatečně pevné a také kvalitní. Právě tyto vlastnosti činí ze svařovaných sítí ideální moderní kandidáty na oplocení firem a průmyslových objektů. Jistě oceníte, že výplet sítí je odporově svařený v každém místě křížení. Pletivo je díky tomu dostatečně pevné. Je to tedy vhodné oplocení také na místo, kde je velký hlídací pes. Rozhodně se nemusíte bát, že by ho pes roztrhal, tak jako se to může stát u běžného zahradního pletiva.

 

Výhody svařovaného pletiva u firmy

  • Jde o poměrně elegantní řešení oplocení, které je přitom také bezpečné.
  • Svařování zajistí větší bezpečnost než klasické pletené pletivo.
  • Potřebujete plot rychle? Se svařovaným pletivem to není žádný problém. Montáž je opravdu rychlá.
  • Ocelové dráty pletiva jsou pozinkované nebo poplastované a nabízí tak větší životnost. Jsou také odolnější.

HK ploty

Plotem to rozhodně nekončí

Ano. Je pravda, že tento typ plotu je opravdu odolný. Pokud však chcete opravdu ochránit váš firemní majetek, pak je třeba využít ještě dalšího zabezpečení kromě oplocení. Při plánování oplocení rovnou počítejte s dalším zabezpečením. Vhodné nainstalovat takzvané podhrabové desky a také nástavce v podobě ostatého nebo žiletkového drátu. Vždy je důležité si pohlídat zvolenou výšku plotu. Máte firmu pojištěnou nebo se na pojistku chystáte? Pak je pravděpodobně v pojistce zanesena také minimální výška oplocení.

 

Nezapomeňte také oplocení pravidelně kontrolovat. Je totiž možné, že dojde k poškození plotu. V takovém případě by vám nemusela být vyplacena pojistka. Myslete na to, že u vyšších plnění jsou podmínky o dost přísnější.

Jak je to se stavebním povolením

Často si zákazníci myslí, že ke stavbě oplocení průmyslového objektu je potřeba stavební povolení. To však bývá velmi často vydané už v povolení na stavbu celého objektu. Zjistěte si tedy, zda již stavební povolení nemáte, ušetříte si tak spoustu času a běhání po úřadech.

Jaké jsou další možnosti oplocení

Rozhodně nemáte jen jednu možnost, jak oplotit vaší firmu nebo průmyslový objekt. Kromě svařovaného pletiva se často používají také 2D nebo 3D panely. Ty jsou obvykle dostupné v poplastované nebo pozinkované úpravě. Tyto panely se pak montují na sloupky, které je nutné zabetonovat.

 

A pokud máte malou rodinnou firmu, určitě lze zvolit také další typy oplocení. Je libo kovové oplocení nebo dáte raději přednost dřevěnému plotu? Nejmodernější je možnost gabionů. Je to sice poměrně drahá varianta, za to je však opravdu reprezentativní. Pokud tedy chcete, aby vaše firma působila již na první pohled opravdu elegantně, pak nad tímto typem oplocení popřemýšlejte. Do gabionových sítí a košů se velmi často dávají kameny. Nejčastěji se používá žula, čedič, vápenec, rula, břidlice, dolomit, granit, fylit nebo diorit.  Není to však jediná možnost. Pokud se chcete odlišit nebo máte jiný důvod, můžete použít na výplň například dřevo.

 

A poměrně oblíbená je také takzvaná gabionová treláž. Jde o ocelový drátěný koš, který však není vyplněný kamenivem. Naopak je nechaný prázdný. Volné místo pak slouží pro růst různých rostlin. Pochopitelně hlavně těch popínavých. Cílem je vytvořit postupem času zelený gabion. Pochopitelně můžete kombinovat kamení a gabionovou treláž. A jaké rostliny případně vybrat do gabionů? U paty gabionů se daří travám a také popínavým rostlinám. Co třeba psí víno, břečťan nebo akebia?

 

Pokud chcete přece jen raději kamenný plot, ale chcete ho ozvláštnit rostlinami, zkuste například využít truhlíky, které na plot zavěsíte. Do nich můžete zasadit třeba plazivé dřeviny, mechy nebo skalničky. Pokud si nejste jisti s výběrem, obraťte se na odborníky, kteří vám jistě rádi poradí. A to jak v případě celého oplocení, tak v případě zelené složky plotu.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!