Jaký plot je vhodný na oplocení zahrady?

Mnoho z nás bydlí v centru města, anebo na nahuštěném sídlišti, kde by se nějaký ten zelený plácek dal najít maximálně za pomocí lupy. Natož abychom si na něm mohli něco dobrého vypěstovat, zalenošit si s knížkou, anebo ugrilovat nějaké to šťavnaté masíčko. Výborným řešením je pořízení zahrádky, a pokud jste tak již učinili, ale nejste si jistí, jaký plot pro ni zvolit, aby byla maximálně chráněna před cizími, nežádoucími návštěvníky, čtěte dále.

Ochranný kabátek pro vaše zahradní království

Výběr kvalitního plotu nepatří zrovna mezi ty nejlevnější investice, proto je dobré si vše předem promyslet a naplánovat. Nezapomínejte na to, že důležitější než vzhled je praktičnost, odolnost a hlavně zabezpečení vašeho zeleného plácku. Se stavbou je spojeno i několik opatření, která je nutné dodržovat, pokud nechceme obdržet pokutu od příslušného úřadu, proto, nepatříte-li zrovna mezi stavební znalce, nechte si poradit od kvalifikovaných pracovníku firmy HK ploty, úkolu se zcela jistě zhostí s úsměvem na tváři a v co nejrychlejším čase.

Betonový plot vydrží

Zárukou kvality jsou betonové ploty, jejich konstrukce jsou velmi odolné, vydrží klidně několik desítek let, a dokonce odráží nežádoucí hluk z okolního prostředí, proto jestli vaši sousedé dennodenně pořádají bujaré večírky, je betonový plot tou ideální volbou pro vás. Kromě toho jeho výstavba není příliš náročná, není k ní zapotřebí žádné těžké techniky, a tak můžete mít vystaráno během chvíle.

Každý plot má své výhody.

Dřevěné ploty vypadají skvěle.

Dřevěný plot – skvělý poměr cena vs. výkon

Další možností jsou ploty dřevěné, u nich je již výdrž o něco menší, protože jsou náchylnější k různým hnilobám či útokům hmyzu, pokud o ně vhodně nepečujete. Zato jsou mnohem ekologičtější, vzhledově přitažlivější a lépe splynou s okolní přírodou, proto jsou mezi zákazníky velmi oblíbené.

HK ploty

Drátěný plot je na zahradu jako dělaný

Menší údržbu než ploty dřevěné vyžadují ty drátěné. Hlavní jejich výhodou je, že jsou nabízeny v několika různých velikostech, výškách a nepodléhají příliš snadno korozi. Naopak nevýhodou je zcela určitě to, že skrz ně všichni vidí, a tak pokud si na zahrádce pěstujete nějakou tu zeleninu či ovoce, můžete o ně velmi snadno přijít od nenechavých kolemjdoucích. Jedná se o cenově dostupnou a oblíbenou variantu.

Pokud si stále nejste jistí, jaký plot by vašemu pozemku posloužil nejlépe, neostýchejte se a kontaktujte firmu HK ploty pomocí e-mailu nebo telefonního čísla. Společně určitě najdete to nejlepší řešení.

 

 

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!