Jak správně vybrat branku k plotu?

Plot bez branky nemá smysl, stejně jako nemá smysl branka bez plotu. Tyto dva prvky k sobě zkrátka patří, jeden bez druhého nefungují. Většina lidí sice řeší správnou volbu plotu, ale pokud dojde řeč na branku, už si tolik záležet nedají. A to je chyba.

Branka k plotu plní vícero funkcí

Řešíte-li nové oplocení okolo pozemku, jehož nedílnou součástí bude také branka, pak byste si měli hned na začátku uvědomit, že branka plní vícero funkcí. První z nich je samozřejmě funkce dekorativní, tou další i funkce praktická. Pamatujte, že branka má sloužit ke vcházení a vycházení. Zároveň je nutné myslet na to, že jejím úkolem je také chránit před vstupem těch, co na vašem pozemku nemají co dělat.

HK Ploty

Jednokřídlá nebo dvoukřídlá branka?

Jednou z věcí, kterou určitě budete řešit, bude rozhodnutí, zda zvolit branku jednokřídlou nebo dvoukřídlou. U jednokřídlových branek se setkáte s šířkami 95, 100 nebo 120 centimetrů. Ty dvoukřídlé už jsou prostorově náročnější, zpravidla se s nimi počítá tam, kde máte v plánu vjíždět s autem.

I na vzhledu záleží

Praktická stránka je jedna věc, estetická pak věc druhá. A na té samozřejmě také záleží. Stejně jako chcete, aby plot okolo vašeho pozemku vypadal k světu a reprezentoval vás v tom nejlepším světle, musíte myslet i na design branky.

Myslete na to, aby branka ladila k plotu. Můžete pak vybírat, jestli zvolíte branku poplastovanou či pozinkovanou. Další alternativou jsou branky kované. Důležité je, aby branka korespondovala s plotem a společně vytvářely harmonický a pěkně vypadající celek.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!