Jak oplotit průmyslový objekt

Oplotit průmyslový objekt není tak jednoduché, jako oplotit pozemek okolo rodinného domu. Nejde jen o mnohem větší rozlohu průmyslového areálu, ale zejména také o nároky na bezpečnost. V ideálním případě je nutné pozemek oplotit tak, aby se do něj nedostal nikdo za žádných podmínek. Zabezpečit ho tak, aby přes něj nemohl jen tak někdo přelézt a něco ukrást. I v případě, že se rozhodnete pořídit kvalitní kamerový systém, by měl být plot pevný a zabezpečený. Plot, který jen tak někdo nepřeleze je zkrátka základ.

HK ploty

Svařované sítě jako ideální řešení

Nejčastěji se majitelé průmyslových objektů rozhodují pro svařované sítě. Není divu. Je to oplocení, které je poměrně moderní a navíc nabízí dostatečnou pevnost. Výplet sítí je v tomto případě odporově svařený v každém místě křížení drátů. Právě tento fakt zaručuje vysokou pevnost. Svařovaná pletiva se proto hodí i do míst, kde se vyskytují hlídací psi. Klasické pletivo by pravděpodobně snadno rozkousali, to se jim však u svařovaného pletiva nepovede.

 

Svařovaných sítí je pochopitelně na trhu hned několik. Liší se obvykle průměrem drátu a také velikostí ok. Záleží tedy na tom, co od oplocení průmyslového objektu vlastně očekáváte a jak velké zabezpečení potřebujete.

 

Průmyslové oplocení

Možná vám přijde, že jsou svařované sítě nedostatečným řešením. Ano. Je pravda, že existují ještě pevnější varianty. Patří k nim průmyslové oplocení plotovými panely. Jde buď o dvourozměrné nebo trojrozměrné plotové panely. Dílce 2D bez prolisu mají obvykle svislý drát o průměru 5 milimetrů a vodorovný drát o něco silnější. Navíc je vodorovný drát ještě zdvojený. 3D panely mají navíc prolis svislých drátů. To zvyšuje jejich pevnost. Obvykle si můžete vybrat mezi poplastovanou a pozinkovanou povrchovou úpravou. Tyto plotové dílce se obvykle instalují na čtyřhranné nebo obdélníkové sloupky a k dostání jsou nejrůznější barevní provedení. Nejčastěji se pochopitelně používají klasické zelené ploty nebo poslední dobou také antracitové.

 

Betonové panely

Jestliže chcete zcela oddělit svůj objekt od okolí a zabránit také čumilům, aby na váš pozemek koukali, pak je vhodné zvolit betonové oplocení. Není přitom nutné stavět žádnou klasickou zeď. Využít můžete například betonové panely, které jsou k plotovým sloupkům obvykle uchycené pomocí stabilizačních držáků a tím vznikne snadné a rychlé zhotovení podezdívky bez nutnosti betonování.

Nejen ploty, ale i další zabezpečení

Pokud vlastníte průmyslový objekt, měli byste vědět, že nestačí okolo něj jen postavit plot a věřit, že jste v bezpečí. Ani zmíněné kamery vám bezpečí nezaručí. Při plánovaná oplocení je dobré počítat také s dalším zabezpečením. Především byste měli uvažovat o podhrabových deskách a nástavcích na plot. Obvykle jde o žiletkové nebo ostnaté dráty nebo žiletkové pásy. Věřte, že takové zabezpečení už odradí nejednoho zloděje. Samozřejmě musíte počítat s tím, že každý další bezpečnostní prvek oplocení objektu prodraží. Uchráněné hodnoty za to však rozhodně stojí.

 

Pozor také na výšku plotu

Metr, dva nebo tři? Možná si říkáte, že je vlastně jedno, jak bude plot vysoký. Dejte si však pozor na případné pojištění. Ve smlouvě je často zaneseno, jak vysoké musí být oplocení pozemku. Nezapomeňte plot také pravidelně kontrolovat, zda je v pořádku a bez jakéhokoliv poškození. Pokud by totiž došlo k loupeži a pojišťovna zjistila, že plot byl porušený již před loupeží, těžko by vám pojistku vyplatila.

 

Jak je to se stavebním povolením

Zákazníci si často myslí, že ke stavbě oplocení průmyslového objektu budou potřebovat zvláštní stavební povolení. To však často bývá vydané už při povolení na stavbu. Vztahuje se obvykle na zděný plot, kde je betonový základ. Pozorně se tedy podívejte, zda již máte povolení k oplocení firemního objektu připravené nebo bude potřeba ho na úřadě sjednat.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!