Hlavní výhody drátěného oplocení

Drátěné oplocení má široké využití. Hodí se k vymezení pastvin pro zvířata, ale i k rodinným domům. Drátěné oplocení zahrnuje také svařované ploty nebo drátěné panely v různých rozměrech. Skvělou zprávou je, že drátěné oplocení je opravdu ekonomické. V případě, že má sloužit pro zvířata, může být elektrifikované. Pojďme se nyní blíže podívat na výhody použití drátěného oplocení.

HK ploty

Instalace drátěného plotu je jednoduchá

Vztyčování i oprava oplocení je poměrně náročná práce. Většina typů drátěných plotů vyniká rychlejší a snadnější manipulací než například dřevěné ploty nebo jiné typy oplocení. A to i přesto, že existuje opravdu mnoho způsobů využití tohoto plotu. Samozřejmě, že žádné dva ploty nejsou stejné. Záleží na velikosti oplocení a také výšce plotu. Právě to určí, jak dlouho budete oplocení instalovat. Při montáži lze použít dřevěné nebo kovové sloupky zasazené do betonu, ale pokud preferujete snadnou instalaci, bude lepší využít t-sloupky.

 

A co to vlastně je t-sloupek? Jde o ocelový sloupek s kotvou ve spodní části. V případě, že je kotva zakopaná ve vhodné hloubce, eliminuje se potřeba zasazování do betonu. Sloupky jsou lehčí a mnohem lépe se s nimi manipuluje. A jako bonus. Není nutné předem kopat otvory pro sloupky.

 

Drátěný plot je cenově dostupný

V minulosti patřil mezi nejoblíbenější varianty tradiční dřevěný plot. Ten má však mnoho nevýhod. Nejen, že je dřevo proti drátěnému plotu opravdu drahé, ale navíc také hnije a je nutné o něj neustále pečovat. A ačkoliv je dřevo ošetřené, nakonec povětrnostním vlivům přeci jen podlehne. Další varianty jako například Gabiony jsou sice poměrně stále, ale cenově vycházejí opravdu draho. Drátěné oplocení je tedy levnější alternativou. A neznamená to určitě, že okolo svého domu musíte mít jen klasický drátěný plot. Můžete si vybrat například moderní svařovaný, který je na oko pěkný a navíc v mnoha ohledech také bezpečnější.

Pro zvířata je bezpečný

Jestliže zvolíte drátěné oplocení pro ochranu vlastních zvířat, určitě půjde o dobře investované peníze. Pokud byste použili jen napínací drát, možná v tomto případě ušetříte, ale budete riskovat život zvířat. Pokud se ke stádu dostane predátor, je zle. To by se vám s kvalitním oplocením stát nemělo. Zvířata tak budou v bezpečí.

 

Vydrží opravdu dlouho

Drát neshnije. Je jasné, že i na drátěný plot mají povětrnostní podmínky vliv. Dobrou zprávou však je, že drátěné ploty jsou obecně docela odolné. Při správné péči vám tak budou sloužit minimálně dvě desítky let. Pozinkovaná ocel nebo ocel s práškovým nástřikem může mít přitom životnost ještě delší.

Drátěné ploty jsou všestranné

Jednou z nejlepších vlastností drátěného oplocení je fakt, že lze přizpůsobit vzhled a konfiguraci tak, aby vyhovovala všem potřebám. Ty samé panely, které hlídají zvířata na pastvinách mohou poskytnout také ochranu pro psy v obytné čtvrti. Drátěné panely se dodávají v mnoha různých barvách, ale také stylech a rozměrech. Lišit se mohou také povrchovou úpravou.

 

Shrnutí výhod a nevýhod drátěných plotů:

 

  • Vysoká životnost.
  • Snadná montáž.
  • Vysoká pevnost.
  • Vyšší zabezpečení díky přesahu.

 

  • Kvalitnější plotové dílce jsou dražší než klasické pletivo.
  • Rozměřování je časově náročné.
  • Drátěný plot poskytuje nižší soukromí
  • Nelze aplikovat do nerovného terénu.

 

Materiál plotových dílců – drátěné ploty

 

Plotové panely

Plotové panely jsou velmi oblíbené pro oplocení průmyslových objektů a v poslední době jsou oblíbené i jako oplocení rodinných domů. Základem dílů je pozinkovaný svařovaný drát, který může být povrchově upravený poplastováním.

 

Pozinkované panely – Ideální spíše k průmyslovému oplocení. Drát je silnější a svrchní vrstva není nijak upravována. Drát tak neslábne. Pozinkované pletivo je odolné proti mechanickému poškození a také proti různým chemikáliím. Pozinkované panely jsou levnější. Časem ztrácí na lesku a začnou oxidovat.

 

Poplastované panely – Jsou esteticky hezčí a také odolnější proti povětrnostní vlivům, pšíně nebo UV záření. Nečistota, která se usazuje na plotě se snadno smyje s prvním deštěm. Panely jsou v podstatě bezúdržbové. Nejčastěji jsou zelené. Poplastované panely jsou dražší.

3D plotové panely

Jsou složené z vertikálních a horizontálních drátů tvořící svařovanou síť s oky. Panely mají vodorovné 3D prolisy, které zvyšují pevnost sítě a mají estetickou funkci. Vrchní část je zakončena přesahem svislých drátů, které zvyšují zabezpečení. Spodní strana je zakončena vodorovným drátem.

2D plotové panely

Jde o rovné ploty složené z vertikálních a horizontálních drátů. Ty vodorovné jsou vždy zdvojené, aby byl plot pevnější. I v tomto případě jsou nahoře přesahující svislé dráty, aby byl plot bezpečnější a nedalo se přes něj jednoduše přelézt.

 

Kované plotové panely

Také kované panely jsou v podstatě typem drátěných plotů. V tomto případě jsou však většinou plotové panely vyrobené na zakázku. Kované panely mají luxusní vzhled, jsou odolné vůči korozi a vydrží bez údržby dlouhé desítky let. Jejich pořizovací cena je pochopitelně vyšší.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci či kalkulaci?
Kontaktujte nás!